Biznes

Bagażniki samochodowe – zwiększanie miejsca na bagaż

Bagażniki przeznaczone do aut występują w wielu odmianach. Są zrobione z różnych materiałów, a ich przeznaczenie jest bardzo szerokie.

Do większości modelów samochodów można znaleźć bagażniki w postaci poprzeczek instalowanych do relingów lub w specjalne otwory dachowe. Produkowane są one od bardzo dawna i sprawdzają się przy każdym większym transporcie. Nowoczesne odmiany potrafią być aerodynamiczne. Przytwierdzane blisko powierzchni dachowej nie stawiają oporów powietrza.

Ze względu na przeznaczenie wyróżniamy bagażniki rowerowe. Pasują one do wszystkich modeli samochodów. Ważne jest, żeby auto miało relingi przy montażu dachowym. Wtedy taki bagażnik bez problemu może być założony. Jeśli jednak na dachu nie ma już miejsca, można wykorzystać tylną klapę. Istnieją uniwersalne ramy na rowery, które z łatwością montuje się dzięki pasom i zapięciom.

Innym rodzajem bagażników są boxy dachowe. Montowane na relingach pomieszczą sporo rzeczy potrzebnych przy długich podróżach. Zamykane na klucz stwarzają bezpieczną przestrzeń dla drogocennych przewożonych sprzętów.

Jeszcze inne bagażniki samochodowe są przystosowane do przewozu nart. Mają one specjalne zatrzaski na narty. Nie pozwalają odpiąć się i zgubić podczas przewozu.

Bagażniki samochodowe pozwalają na przewóz większości rzeczy. Specjalne kratownice mogą pomieścić znacznych rozmiarów przedmioty. Ważne jest tylko zachowanie bezpieczeństwa podczas przewożenia ładunku. Bardzo popularne ostatnio stały się platformy dachowe do busów lub aut terenowych. Auta takich gabarytów z łatwością zabiorą na dachu zapasowe koła lub niezbędny ekwipunek turystyczny.