Zycie i styl

Czy bilard jest sportem umysłowym?

Czy bilard jest sportem umysłowym? Krótka odpowiedź brzmi: tak, bilard jest sportem umysłowym, ale nie w sposób, w jaki ludzie zazwyczaj myślą o sportach. 

Jeśli przez „psychiczne” masz na myśli, że wymaga użycia mózgu, aby odnieść sukces i być dobrym, to tak. Bilard wymaga dużych umiejętności w wielu dziedzinach, w tym geometrii, fizyki i strategii. Jeśli jesteś zaznajomiony z grą w bilard, to prawdopodobnie znasz tendencję kul do obracania się i poruszania wokół siebie w sposób, który nie zawsze jest przewidywalny. Oznacza to, że za każdym razem, gdy strzelasz musisz być świadomy, gdzie są inne kulki i co mogą zrobić dalej, bo jeśli nie zaplanujesz tego, może to spowodować problemy dla twojego strzału. Musisz również zdawać sobie sprawę z tego, ile siły będzie wymagał twój kij bilardowy, aby nawiązać kontakt z bilą na tyle mocno, aby mogła ona poruszać się w kierunku celu, nie będąc przechwyconą przez jedną lub więcej innych kul.

Bilard jest tak popularną rozrywką z wielu powodów – jest towarzyski (ponieważ większość gier jest rozgrywana w drużynach), jest zabawny i relaksujący, jest konkurencyjny (jeśli chcesz, aby był) i istnieje niezliczona ilość sposobów, aby cieszyć się przy stole bilardowym. Więcej artykułów na temat sportów umysłowych  znajdziesz na stronie https://hobbyhood.pl/ .