Zycie i styl

Czy należy dawać prezenty z okazji bierzmowania?

Prezenty do bierzmowania, czyli prezenty wręczane nowo bierzmowanym z okazji ich sakramentu, są zwyczajem, który istnieje od wieków. Nie chodzi tu o dawanie ekstrawaganckich prezentów – chodzi o podarowanie czegoś znaczącego osobie, która podjęła zobowiązanie wobec twojej religii.

Przeciętnym prezentem do bierzmowania może być kartka z życzeniami, różaniec lub krzyżyk, a nawet Biblia lub Księga Modlitw. Prezenty te są często bardzo symboliczne i niekoniecznie tak drogie, jak mogłoby się wydawać (w rzeczywistości mogą być o wiele tańsze, jeśli zostaną kupione hurtowo przez Internet). Ważne jest, aby było to coś, czego bierzmowany będzie używał i co pomoże mu połączyć się z wiarą na głębszym poziomie.

Ponieważ prezenty do bierzmowania są zwykle dawane przez członków rodziny lub bliskich przyjaciół, którzy dobrze znają daną osobę, tradycyjny prezent może być bardziej przydatny niż jakikolwiek inny – jeśli znasz kogoś przez większą część swojego życia, jest już wiele razy, kiedy widziałeś, że szukał czegoś takiego. Ale jeśli to pochodzi od kogoś, kto nie jest bardzo blisko konfirmanta, prawdopodobnie powinieneś rozważyć danie czegoś bardziej ogólnego.

Jeśli chodzi o prezenty dla bierzmowanych, to głównym powodem, dla którego stały się one zwyczajem, jest to, że są one wyjątkowe dla osób w nie zaangażowanych. Dlatego warto przekazać podarunek w ten ważny dzień. Więcej artykułów na temat prezentów znajdziesz na stronie https://gadges.pl/ .