Biznes

Czynnik chłodniczy R-1234yf

Czynnik chłodniczy R-1234yf to nowy, bezpieczny czynnik chłodniczy, który został zatwierdzony przez EPA do użytku w samochodach osobowych i ciężarowych. Jest on także znany jako HFO-1234yf lub 2,3,3,3-tetrafluoroopropan-1-ol. Został stworzony jako alternatywa dla czynnika chłodniczego R-134a, który jest szkodliwy dla środowiska.

Czynnik chłodniczy R-1234yf jest bezpieczny dla środowiska, ponieważ nie uwalnia tak dużo gazów cieplarnianych jak czynnik chłodniczy R-134a. Gaz cieplarniany to substancja, która przyczynia się do efektu cieplarnianego i globalnego ocieplenia. Podczas spalania paliwa wydzielają się również tlenki azotu (NOx), które są szkodliwe dla zdrowia ludzi i środowiska. Czynnik chłodniczy R-1234yf ma również niższy poziom NOx niż czynnik chłodniczy R-134a.

Czynnik chłodniczy R-1234yf jest także bezpieczniejszy dla ludzi niż czynnik chłodniczy R-134a. Czynnik chłodniczy R-134a jest szeroko stosowany w samochodach osobowych i ciężarowych od lat 90., ale okazało się, że jest szkodliwy dla zdrowia ludzi. Inhalacja czynnika chłodniczego może powodować problemy z oddychaniem, a nawet śmierć. Czynnik chłodniczy R-1234yf ma bardzo niski poziom toksyczności i nie stanowi zagrożenia dla ludzi.

Czynik chłodnczy R-1234fy to nowoczesny i bezieczny produkt, ktotry ma wiele zalet w porownaniu ze starem standardem – czymnikiem 134a. Jest on lepszy dla środowiska oraz posiada niższe ryzykko toksykologicznoe. Ponadto cena produktu systematnie spada co roku. Warto inwestować w ten produkt! https://entalpiaeurope.eu/produkty/czynnik-chlodniczy-r-1234yf/