Biznes

Fotowoltaika

Fotowoltaika to technologia energii słonecznej, która przekształca światło w energię elektryczną. W skrócie nazywana jest również PV.

Systemy PV służą do wytwarzania energii elektrycznej ze światła słonecznego. Systemy te wykorzystują panele słoneczne, które składają się z szeregu ogniw słonecznych, które zamieniają energię zawartą w świetle słonecznym na energię elektryczną. Panel słoneczny może być używany samodzielnie (gdy jest zainstalowany na Twoim dachu) lub w tablicy (gdy jest zainstalowany na szczycie dachu budynku).

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemu PV, mogą one być wykorzystywane jako część zaopatrzenia w energię elektryczną Twojego domu lub mogą być zaprojektowane tak, aby dostarczać energię elektryczną do zastosowań pozasieciowych, takich jak odległe lokalizacje telekomunikacyjne, oświetlenie uliczne lub sygnały drogowe.

Systemy PV są elastyczne i mogą być dostosowane do Twoich potrzeb. Mogą być używane w połączeniu z innymi źródłami energii, takimi jak baterie słoneczne lub konwencjonalne źródła energii elektrycznej, lub mogą być stosowane jako samodzielny system energetyczny.

Magazyn energii to urządzenie lub system, którego głównym celem jest gromadzenie energii wytworzonej przez systemy PV lub inne źródła energii odnawialnej, takie jak baterie słoneczne, i przechowywanie jej w formie, która może być użyta w późniejszym czasie.

Magazyny energii mogą być stosowane do zapewnienia ciągłości dostaw energii elektrycznej w sytuacjach, w których źródła energii odnawialnej, takie jak systemy PV, nie są w stanie całkowicie zastąpić dostaw energii elektrycznej z sieci.

Magazyny energii mogą być również stosowane do dystrybucji energii wytworzonej przez systemy PV lub inne źródła energii odnawialnej w czasach, kiedy ceny energii elektrycznej są wyższe, a systemy PV lub inne źródła energii odnawialnej są w stanie wytworzyć energię elektryczną w ciągu dnia.

Magazyny energii mogą być również stosowane do zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej w sytuacjach awaryjnych, takich jak przerwy w dostawie energii elektrycznej z sieci.