Dom

Jakie rośliny nadadzą się na taras?

Jakie rośliny nadają się na taras? Taras to świetne miejsce dla roślin, o ile wiesz, jakiej pogody się spodziewać. Rośliny, które rosną w zacienionych miejscach są świetnym wyborem. Nie tylko mogą one wytrzymać trochę cienia, ale także pomagają oczyszczać powietrze. Niektóre przykłady to:

-Paprotniki: Paprocie to rośliny wieloletnie, które dobrze radzą sobie w zacienionych miejscach. Lubią one wilgotną glebę i doskonały drenaż. Należy unikać sadzenia paproci w pobliżu fundamentów domu, gdzie jest mała cyrkulacja powietrza.

-Peperomia: Peperomia to kolejna roślina, która lubi wilgotną glebę i dużo światła słonecznego lub cienia. Ten krzew może urosnąć dość wysoko, jeśli zapewni mu się dużo jedzenia i wody.

-Spider Plant/Airplant: Spider plants lub airplants mają małe liście, ale będą rosnąć do 3 stóp, jeśli ma wystarczająco dużo światła słonecznego.

-Bambus Pole Roślina: Bambusowe rośliny biegunowe mają wąskie, mieczowate zielone liście na szczycie bambusowych łodyg, co czyni je atrakcyjnymi dla wiszących koszy i planterów. Rośliny te wymagają dużo światła słonecznego. Więcej o wnętrzach i ogrodzie znajdziesz na stronie https://totalnyremont.pl/ .