Uncategorized

Kocyk do wózka

Kompletując wyprawkę dla swojego dziecka, rodzice stają przed wieloma dylematami. Mnogość rozwiązań może przyprawić o zawrót głowy. Jak w tych wszystkich wyprawkowych tematach się nie pogubić i wybrać tylko to co potrzebne? Co takiemu maluchowi może się przydać na spacerach? Na te kwestie kilka podpowiedzi poniżej.

Kocyk do wózka, bardzo ważny element spacerów z dzieckiem 

Wybierając się na spacer z nowonarodzonym członkiem rodziny najistotniejszą kwestią jest, to jak ubrać malucha. Należy pamiętać, że przegrzanie wbrew pozorom jest gorsze niż zmarznięcie. Noworodek nie potrafi jeszcze w pełni regulować swojej temperatury. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy jest odpowiednio ubrany w stosunku do panującej pogody. Dobrym wyznacznikiem jest to, by ubierać malca o jedną warstwę więcej niż mamy sami. W czasie ciepłej pogody, gdy my mamy na sobie bluzkę z krótkim rękawem i odczuwamy komfort termiczny malca można ubrać podobnie. Wystarczy mu body z krótkim rękawem i spodnie np. półśpiochy. Dodatkową warstwą może być kocyk do wózka.

Łatwo za jego pomocą regulować stopień otulenia dziecka. Gdy temperatura wzrośnie można lekko odkryć dziecko, by nie było mu za gorąco. Natomiast gdy zauważymy, że jednak jest trochę chłodniej wystarczy niemowlaka otulić kocykiem do wózka. Dlatego warto go mieć przy sobie wrazie niespodziewanej zmiany pogody. Należy pamiętać, że zimne rączki nie są wyznacznikiem tego, czy dziecku jest zimno. Sprawdzamy to na jego karku ,czy aby nie jest chłodny lub spocony.

Warto wybrać kocyk do wózka z naturalnych materiałów tj. bawełna. Dzięki temu skóra dziecka będzie miała możliwość oddychać, a materiał nie będzie powodował podrażnień delikatnej skóry. Dodatkowo kocyk może zainteresować malca swoim ciekawym printem podczas długich wycieczek.