Asertywność to cecha, która powinna być w każdym związku. Ważne jest, aby zapewnić swoje potrzeby i pragnienia, a także uczynić swoje opinie znane. Ale bycie zbyt asertywnym w związku może być trudne do opanowania. Jedna osoba może zacząć czuć, że traci swoje miejsce w związku, lub co gorsza, że jest z niego wypychana. Ważne jest, aby znaleźć sposób na zrównoważenie asertywności ze wsparciem i szacunkiem dla partnera.
Asertywność w związku nie ma jednej konkretnej definicji. Ma wiele oblicz, w zależności od pary i ich sytuacji. W niektórych związkach może być więcej równości między partnerami, podczas gdy w innych jeden partner może podejmować większość decyzji za parę. To może utrudnić zdefiniowanie, co jest zbyt dużą asertywnością, a co tylko wystarczającą. Podstawową ideą bycia asertywnym w związku jest upewnienie się, że partner cię słyszy i że wyrażasz swoje potrzeby i pragnienia; nie oznacza to jednak wciskania swojej opinii lub punktu widzenia na nich lub próbowania ich kontrolowania. Aby być asertywnym w związku, musisz również mieć szacunek dla opinii lub pragnień swojego partnera.
Asertywność może być wyrażana na wiele różnych sposobów: mówienie komuś, jak się czujesz lub czego chcesz czy mówienie, kiedy nie zgadzasz się z jego zdaniem. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://catchlife.pl/ .