Zdrowie i uroda

Czym koty mogą się zatruć?

Koty są znane ze swojej ciekawości i niezależnego myślenia. Są również znane z tego, że lubią jeść rzeczy, które są dla nich złe. Mnóstwo rzeczy może być toksycznych dla kota, ale są pewne wspólne rzeczy, które powodują problemy bardziej niż inne.

Oto trzy największe trucizny, które mogą zaszkodzić Twojemu kotu:

Wyroby tytoniowe – Papierosy, cygara, tytoń do żucia i tabaka wszystkie zawierają nikotynę, która jest wysoce toksyczna dla kotów i może wywoływać wymioty, drżenia i drgawki. Ryzyko zatrucia wzrasta, jeśli kuweta znajduje się obok popielniczki lub innych miejsc, w których używa się wyrobów tytoniowych.

– Papierosy, cygara, tytoń do żucia i tabaka zawierają nikotynę, która jest wysoce toksyczna dla kotów i może wywoływać wymioty, drżenie i drgawki. Ryzyko zatrucia wzrasta, jeśli kuweta znajduje się obok popielniczki lub innych miejsc, w których używa się wyrobów tytoniowych. Środki odrobaczające 

– Leki te są zwykle przeznaczone wyłącznie dla psów, ale znaleziono je w obrożach przeciw pchłom i innych preparatach dostępnych bez recepty, przeznaczonych zarówno dla psów, jak i kotów. Mogą być śmiertelne w przypadku połknięcia ich przez kota.

 Lilia – Koty były znane z tego, że umarły od zjedzenia tych kwiatów. Są one toksyczne w dużych ilościach i mogą powodować niewydolność nerek nawet w małych spożyciach. Powinieneś także trzymać tę roślinę z dala od psów, które mogą być skuszone jej słodkim zapachem.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://brainboss.pl/ .