Zdrowie i uroda

Spacer z dzieckiem w chłodne dni – o czym warto pamiętać?

Zawsze ważne jest, aby zapewnić dziecku ciepło w zimne dni, ale może być trudno znaleźć właściwą równowagę między grubym płaszczem, który sprawia, że dziecko czuje się niewygodnie, a cienkim płaszczem, który nie zapewnia mu wystarczającego ciepła. Najlepiej jest ubierać dziecko w tyle warstw lekkiej odzieży, ile jest w stanie tolerować, i dostosowywać liczbę warstw w zależności od tego, jak bardzo jest zimno. Ogólnie rzecz biorąc, należy ubierać dziecko tak, jakby miało przebywać na zewnątrz przez godzinę – jeśli ma być na zewnątrz dłużej, powinno mieć dostępną dodatkową warstwę.

Należy również upewnić się, że to co zakładamy dziecku jest odpowiednie do pogody. Kiedy jest naprawdę zimno, kuszące jest założenie ciężkiej kurtki lub płaszcza, ponieważ tak właśnie przywykliśmy robić dla siebie, ale jeśli Twoje dziecko będzie przebywać na zewnątrz na tyle długo, że ciepło jego ciała zacznie mieć problemy z utrzymaniem temperatury, tylko pogorszysz sprawę, zakładając mu zbyt dużą odzież. W miarę możliwości należy wybierać ubrania, które są zaprojektowane specjalnie do zabawy w zimnej pogodzie.

Wybierając akcesoria takie jak rękawiczki i czapki, upewnij się, że są one wystarczająco grube, aby spełnić swoje zadanie, ale wystarczająco cienkie, aby nie ograniczać ruchów i oddychania. Więcej artykułów na temat dzieci znajdziesz na stronie https://momom.pl/ .