Zdrowie i uroda

Jakie składniki są ,,must have” w zdrowym odżywianiu?

Wiele osób uważa, że zdrowe odżywianie jest zbyt drogie i czasochłonne, ale prawda jest taka, że nie musi być ani jedno, ani drugie. Podczas gdy z pewnością można wydać dużo pieniędzy na wymyślne produkty organiczne, istnieje wiele przyjaznych dla budżetu opcji. Wybierając głównie całe pokarmy zamiast przetworzonych, możesz mieć pożywną dietę bez rozbijania banku.

Oto kilka pomysłów na przyjazne dla budżetu składniki, które można włączyć do swojej diety:

  1. Fasola

Fasola to świetny wybór, ponieważ jest zarówno sycąca, jak i pożywna. Czarna fasola i ciecierzyca są świetnymi źródłami błonnika, podczas gdy fasola cannellini zapewnia dobrą ilość żelaza. Nie lubisz fasoli? Możesz również kupić burgery fasolowe w większości dużych sieci spożywczych, które pozwalają uzyskać te same korzyści odżywcze przy niższym koszcie.

 

  1. Mrożone warzywa

Mrożone warzywa są zazwyczaj tańsze niż świeże warzywa i mogą być równie pożywne, zwłaszcza jeśli są zamrożone na błysk zaraz po zebraniu. Szukaj worków z mieszanymi mrożonymi warzywami w sklepie spożywczym – zaoszczędzisz pieniądze, kupując je luzem, a także ułatwi to spożywanie różnych produktów w ciągu tygodnia.

 

  1. Pomidory w puszce

Pomidory w puszce są doskonałym źródłem likopenu, który został powiązany z obniżeniem cholesterolu.

Jak widać, nie trzeba wydawać wielu pieniędzy, by jeść pożywne warzywa. Więcej informacji na temat zdrowego odżywiania znajdziesz na stronie https://sportygirl.pl/ .