Dom

Instalacja klimatyzatora – jak to zrobić krok po kroku?

1. Wybierz odpowiednie miejsce na klimatyzator

Przed rozpoczęciem montażu musisz się zastanowić, gdzie chcesz umieścić klimatyzator. Najlepiej, aby był to pokój, w którym spędzasz najwięcej czasu lub tam, gdzie temperatura nagrzewa się najszybciej. Pamiętaj, że klimatyzator powinien mieć swobodę przepływu powietrza, dlatego nie umieszczaj go zbyt blisko ściany czy mebli.

Jeśli nie wiesz, jakie wymiary powinien mieć klimatyzator lub jakie są jego parametry, przeczytaj dokładnie instrukcję, która przeważnie znajduje się w opakowaniu przy urządzeniu.

2. Przygotuj się do instalacji

Przed rozpoczęciem instalacji klimatyzatora zapewnij sobie niezbędne narzędzia, a także zabezpiecz podłogę przy urządzeniu, która może zostawić zarysowania. Na początek warto sprawdzić, czy mamy odpowiednie połączenia elektryczne lub dane instalacyjne. Jeśli nie, najlepiej skonsultować się ze specjalistą, aby pomógł nam przygotować odpowiednie przyłącza.

Jeśli wszystko jest gotowe, możesz przystąpić do montażu. Nawet jeśli wydaje Ci się, że znasz swoje umiejętności, sprawdź jeszcze raz instrukcję, czy nie zapomniałeś o czymś ważnym.

3. Montaż klimatyzatora

Po przygotowaniu miejsca i materiałów możesz przystąpić do montażu klimatyzatora. Rozpocznij od zamocowania konsoli i uchwytów, na których zawiesimy urządzenie. Najlepiej, jeśli zapytasz kogoś o pomoc przy trzymaniu konsoli, gdy wkręcasz śruby. Potem warto skorzystać z poziomicy, aby upewnić się, że konsola jest równe i nie pochyła się w żadnym kierunku.

Następnie musimy podłączyć rurki i przewody kondensacyjne. Tu znowu warto zwrócić się o pomoc specjalistów, bo rurki muszą być mocno zaciśnięte, aby zapewnić odpowiedni przepływ. Na tym etapie możemy także wywiercić otwory w ścianie, przez które będą prowadzone rurki. Ostatnim etapem będzie podłączenie odpowiedniego przewodu zasilającego, czyli umieszczenie wtyczki do gniazdka. https://klivatec.pl/