Dom

Jesienne kwiaty – co postawić w wazonie?

Nawet jeśli nie jesteś ogrodnikiem, istnieje prawdopodobieństwo, że masz w domu kilka wspaniałych jesiennych kwiatów. Usychające liście i opadające płatki są pięknym widokiem, ale mogą być przytłaczające, jeśli chodzi o to, gdzie je umieścić lub co z nimi zrobić. Istnieje kilka opcji wyświetlania tego pięknego urodzaju w celu ich najlepszego wykorzystania, a każda z nich ma swoje zalety:

Jeśli chcesz uzyskać rustykalny wygląd, użyj małych drzewek w doniczkach z wciąż przytwierdzonymi korzeniami. Będą one trwalsze niż ścięte pędy, a liście będą świetnie wyglądać pływając w wodzie, nawet jeśli nie są idealnie dopasowane.

Wazon pełen martwych liści jest piękny sam w sobie – pomyśl o gałązkach i gałęziach pozbawionych zieleni i pozostawionych w naturalnym stanie – ale jeśli masz jakieś bardziej delikatne odmiany, takie jak paprocie lub dzikie kwiaty, będziesz chciał trzymać je z dala od ziemi. (Wskazówka: Jeśli nie masz wystarczająco dużego wazonu, aby większość liści znalazła się nad linią wody, po prostu przytnij je tak, aby zwisały poniżej powierzchni).

I chociaż żal nam, że lato odchodzi, nie bój się włączyć niektórych z tych jasnych, letnich kwiatów do swojej aranżacji. Więcej informacji na temat roślin znajdziesz na stronie https://gardenyard.pl/ .