Dom

Pnące się rośliny – jakie wybrać do salonu?

Kiedy szukasz rośliny, która wniesie życie i kolor do twojego domu, będziesz miał wiele opcji – ale jeśli masz ograniczoną ilość miejsca, będziesz chciał się upewnić, że wybierzesz taką, która może rozciągnąć swoje palce w twoim salonie. Oto kilka świetnych wyborów:

  1. Liście bluszczu są znane ze swojego błyszczącego zielonego koloru, ale mogą również dodać teksturę do twoich ścian z ich długimi, falistymi tendencjami. Najlepsza część: rosną pionowo, więc zajmą mało miejsca na ziemi, ale mogą być tak wysokie jak sufit, jeśli dasz im wystarczająco dużo czasu!
  2. Z dużymi, błyszczącymi liśćmi i gronami kwiatów, które kwitną latem, ta roślina z pewnością będzie przyciągać wzrok. Jest to szczególnie przydatne, jeśli twój dom ma dużo światła słonecznego – te rośliny uwielbiają ciepło. Jeśli Twój salon nie jest zbyt nasłoneczniony (lub nie ma zbyt wiele miejsca na ścianach), może nie urosnąć na tyle, by osiągnąć szczyt pokoju, ale nawet wtedy będzie rosnąć w górę i będzie wyglądać świetnie wzdłuż parapetu!

Więcej na temat wnętrz znajdziesz na stronie https://forhomies.pl/ .