Zdrowie i uroda

Jak często badać tarczycę?

Odpowiedź na pytanie, jak często ktoś powinien badać swoją tarczycę jest nieco skomplikowana. Dla niektórych ludzi, jak tych z niedoczynnością tarczycy, coroczne badanie jest ogólnie zalecane. Ci, którzy mają nadczynność tarczycy, powinni mieć swoje poziomy sprawdzane co sześć miesięcy. Powodem tego jest to, że pacjenci z nadczynnością tarczycy mogą stać się zależni od leków, aby utrzymać ich poziom w dół. Jeśli przestaną go nagle brać, mogą cierpieć na stan zwany kryzysem tyreotoksykozy, który może być śmiertelny, jeśli nie jest właściwie leczony.

-Choć American Association of Clinical Endocrinologists zaleca coroczne badanie w kierunku niedoczynności tarczycy, American Thyroid Association stwierdza, że „okresowe badania przesiewowe u osób bezobjawowych, u których istnieje ryzyko wystąpienia choroby tarczycy, nie są wskazane.” Zamiast tego, pacjenci powinni być monitorowani przez swoich endokrynologów i wszelkie zmiany lub problemy powinny być poruszane w tym czasie.

-Dla pacjentów z nadczynnością tarczycy, Amerykańskie Stowarzyszenie Tarczycy zaleca wykonywanie badań krwi co sześć miesięcy, aby upewnić się, że poziom pozostaje w granicach dopuszczalnych parametrów. 

Więcej artykułów na temat zdrowia znajdziesz na stronie https://liveasily.pl/ .