Zdrowie i uroda

Jak często należy myć pędzle do makijażu?

Według FDA nie ma konkretnych wytycznych, jak często należy czyścić pędzle do makijażu. Zaleca się jednak, aby myć pędzle do makijażu raz w tygodniu. Cotygodniowe czyszczenie zapobiegnie gromadzeniu się bakterii na pędzlach. Jeśli używasz płynnych kosmetyków, takich jak eyeliner i szminka, szczególnie ważne jest, aby czyścić swoje pędzle co tydzień, ponieważ te rodzaje makijażu są bardziej prawdopodobne, aby schronić bakterie.

Najskuteczniejszym sposobem czyszczenia pędzli jest specjalny środek przeznaczony do czyszczenia pędzli do makijażu. Naturalny środek do czyszczenia pędzli, który można kupić w sklepach ze zdrową żywnością, to doskonały sposób na czyszczenie pędzli do makijażu.

Wszystko, co musisz zrobić, to zmoczyć pędzel, a następnie wirować nim dookoła, aż zostanie całkowicie nasączony roztworem. Następnie użyj dłoni, aby delikatnie masować włosie podczas płukania ich pod ciepłą bieżącą wodą. Chcesz mieć pewność, że cały środek czyszczący został usunięty ze szczeciny, zanim pozwolisz jej wyschnąć na powietrzu. Więcej artykułów na temat makijażu znajdziesz na stronie https://makeupio.pl/ .