Zdrowie i uroda

Jak dobrze utrwalić makijaż?

Makijaż po długim dniu może zacząć wyglądać na ciastkowaty i popękany. Oto jak dobrze utrwalić makijaż!

 

Po pierwsze, po prostu przetrzyj całą twarz chusteczką oczyszczającą, jeśli masz ją w pobliżu. Jeśli nie, po prostu chlapnij trochę wody na twarz. Następnie, trzeba nałożyć bazę na swoją twarz-to sprawi, że makijaż trzymać lepiej, a także pomaga z plamami. Podkłady są zazwyczaj albo na bazie silikonu lub oleju. Silikon jest dobry dla skóry suchej, a olejek dla skóry tłustej lub mieszanej – możesz używać obu rodzajów! Teraz rozpyl lub wklep trochę mgiełki utrwalającej na makijaż – to utrwali makijaż i zapobiegnie jego rozmazaniu lub zsunięciu się w późniejszym czasie.

Następnie należy nałożyć puder (zwany również pudrem utrwalającym). Wypełni on wszelkie pęknięcia w podkładzie i sprawi, że nie będzie się on przetłuszczał przez cały dzień! Użyj dużego pędzla i wmieszaj go w puder sypki. Następnie rozprowadź go na twarzy lekkimi ruchami, aby nie zdjąć zbyt dużo podkładu na raz. W razie potrzeby zawsze możesz dodać więcej później!

Na koniec jeszcze raz spryskaj puder mgiełką, aby jeszcze lepiej się utrwalił. I gotowe! A Twój makijaż powinien wyglądać ładnie i świeżo, nawet po wielu godzinach noszenia! Więcej na temat pielęgnacji znajdziesz na stronie https://menties.pl/ .