Zdrowie i uroda

Jaki wpływ na nasze włosy ma aloes?

Aloes jest stosowany w produktach do włosów od tysięcy lat i nie bez powodu. Na długo zanim zaczęto go stosować jako produkt do pielęgnacji skóry, korzystne działanie aloesu wykorzystywano na włosach. 

Pierwsze znane zastosowanie aloesu w pielęgnacji włosów pochodzi z Egiptu, gdzie był on używany do zmiękczania i zagęszczania włosów. Właściwości lecznicze aloesu są świetne dla włosów, ponieważ może promować zdrowy wzrost poprzez zachęcanie do przepływu krwi do korzeni, co sprawia, że włosy są silniejsze, dłuższe i grubsze. Pomaga również wzmocnić mieszki włosowe, dzięki czemu mniej uszkodzeń powstaje, gdy skóra głowy jest narażona na działanie czynników zewnętrznych. 

Aloes ma niezwykłe właściwości przeciwgrzybiczne, które są świetne w leczeniu łupieżu spowodowanego przez suchą skórę głowy. Może pomóc wyeliminować bakterie, które powodują infekcje skóry głowy, i pomaga przywrócić równowagę kwasową skóry. Aloes może być nawet stosowany do pomocy w leczeniu łuszczycy, egzemy i zapalenia skóry ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne. Aktywne enzymy w aloesie mają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, które sprawiają, że jest on wielki w leczeniu tych warunków, plus mają aktywność antybakteryjną, która jest wielka dla zwalczania przerostu drożdży i grzybów na skórze. Więcej na temat urody znajdziesz na stronie https://minimish.pl/ .