Dom

Mycie podłóg ręcznie czy mopowanie? Co jest bardziej efektywne?

Mycie podłóg ręcznie czy mopem? Które jest bardziej skuteczne? Jest to częste pytanie, które pojawia się u większości ludzi chcących zapewnić swoim domom gruntowne sprzątanie. Kiedy myślisz o tym, że ręczne mycie podłóg wymaga o wiele więcej pracy niż zwykłe przesuwanie mopa po podłodze, więc muszą być one równie skuteczne w czyszczeniu podłóg, prawda?

To wcale nie jest tak.

Różnice w efektywności pomiędzy ręcznym myciem a mopowaniem mają związek z kilkoma rzeczami: rodzajem podłogi, jaką masz, wielkością domu i ilością czasu, jaki masz na sprzątanie. Obie metody mogą być równie skuteczne, jeśli są wykonywane prawidłowo, ale może się to sprowadzać do tego, która z nich jest dla Ciebie łatwiejsza.

Zarówno mopy jak i ręce są dobre do czyszczenia płytek, podłóg winylowych i linoleum. Tego typu podłóg nie trzeba szorować ręcznie; mopy doskonale radzą sobie z dotarciem do rowków, w których może ukrywać się brud. Wymagają one minimalnego wysiłku od użytkowników i mogą być szybko stosowane na dużych powierzchniach. Ponieważ jednak tego typu podłogi nie są porowate, nie wchłaniają łatwo cieczy. Mycie ich ręcznie pomaga zapewnić, że rzeczywiście je wyczyścisz, nie pozostawiając za sobą żadnych pozostałości. Więcej domowych porad znajdziesz na stronie https://domup.pl/ .