Zdrowie i uroda

Czy warto oszczędzać na zdrowiu?

Ponieważ koszty opieki zdrowotnej wciąż rosną, pokusa rezygnacji z opieki profilaktycznej lub poszukiwania tańszych opcji jest silniejsza niż kiedykolwiek. Ale czy naprawdę warto?

W jednym aspekcie, istnieją znaczące oszczędności, które można mieć w cięciu rogów na zdrowie. Można zaoszczędzić pieniądze, płacąc za wizytę w centrum opieki pilnej zamiast w szpitalu, wybierając leki generyczne zamiast markowych, odwiedzając tylko gotówkowego kręgarza lub dentystę zamiast tradycyjnego gabinetu, a nawet czyszcząc zęby w gabinecie dentystycznym zamiast poprzez wizytę u higienistki.

Niezależnie od tego, czy skupiamy się na bezpośrednich kosztach opieki zdrowotnej, czy na pośrednich kosztach utraconej produktywności, liczby mogą się szybko sumować. W rzeczywistości, niektórzy ludzie poszli tak daleko, aby stworzyć całe strony internetowe poświęcone znalezieniu najlepszych ofert na leczenie. Na przykład, eHealthInsurance przeprowadził badania porównawcze pomiędzy centrami pilnej opieki w różnych stanach i stwierdził, że przeciętna wizyta może kosztować zaledwie 85 dolarów za „niezagrażające życiu” objawy, takie jak angina. Ten sam objaw mógłby kosztować nawet 400 dolarów, gdybyś udał się na pogotowie. To samo badanie wykazało, że można zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy, kupując leki bezpośrednio z Kanady lub Meksyku. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://tiptors.pl/ .