Zycie i styl

Czy warto wprowadzić w życie dziennik wdzięczności?

Ludzie mają tendencję do bycia szczęśliwszymi, kiedy są w stanie skupić się na tym, co mają, a nie na tym, czego nie mają, a dzienniki wdzięczności są powszechnym narzędziem, którego ludzie używają, aby to zrobić. 

Idea jest prosta: codziennie wypisujesz wszystkie rzeczy, za które jesteś wdzięczny w swoim życiu. Istnieje wiele różnych rodzajów dzienników wdzięczności, z których można wybierać – niektóre są cyfrowe, a niektóre w formie papierowej, niektóre mają miejsce na wypisanie konkretnych rzeczy, a inne mają szersze podpowiedzi o czym pisać.

Jak w przypadku każdego narzędzia, ważne jest, aby zadać sobie pytanie, czy jest ono warte czasu i wysiłku. Łatwo jest sporządzić listę rzeczy, za które jesteś wdzięczny, ale poświęcenie na to czasu może być wyzwaniem, gdy życie staje się zabiegane. Jak bardzo będzie to dla Ciebie korzystne? Jedno z badań wykazało, że ludzie, którzy prowadzili codzienny dziennik wdzięczności, byli bardziej optymistyczni i mieli tendencję do lepszego postrzegania swojego życia. Inne badania sugerują, że ludzie, którzy prowadzą takie dzienniki zgłaszają, że odczuwają więcej pozytywnych emocji i wykazują więcej współczucia wobec innych ludzi.

Najważniejsze jest to, abyś znalazł metodę prowadzenia dziennika, która będzie dla Ciebie odpowiednia – a następnie upewnij się, że będziesz się jej trzymał! Więcej artykułów o rozwoju osobistym znajdziesz na stronie https://talkword.pl/ .