Zycie i styl

Czym jest kitesurfing?

Kitesurfing to stosunkowo nowy sport, który polega na użyciu latawca do napędzania kierunku deski do surfowania na wodzie. Istnieje od lat 50-tych, ale w ostatnich latach jego popularność bardzo wzrosła. Sprzęt używany do tego ekstremalnego sportu jest niesamowicie wyspecjalizowany, z wszystkim od deski do uprzęży do linek są zbudowane specjalnie dla kitesurfingu.

Kluczową różnicą między kitesurfingiem a surfingiem jest źródło napędu. Typowa deska surfingowa wykorzystuje siłę fal do poruszania się, podczas gdy kitesurfer ma przywiązany duży latawiec, który ciągnie go po wodzie z ogromną prędkością.

Istnieją trzy główne sposoby, w jakie riderzy mogą dostać się na swoje deski: są holowani przez łódź i wskakują na nią, są ciągnięci przez innego kitesurfera i wskakują za nim/nią, lub są unoszeni przez sam latawiec i zjeżdżają z góry. Ten ostatni sposób nazywany jest „kitingiem” i odbywa się przy użyciu specjalnego systemu bezpieczeństwa, który zapobiega spadaniu riderów prosto do wody, jeśli stracą kontrolę nad deską lub zostaną wytrąceni z równowagi. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://strongo.pl/ .