Dom

Jak często należy myć okna w domu?

To jak często powinieneś myć okna w swoim domu zależy od kilku czynników. Przede wszystkim należy rozważyć, jaki rodzaj okien posiadamy. Jeśli okna wykonane są ze szkła jednoszybowego, jak te znajdujące się w wielu starszych domach, to należy je myć tak często, jak to możliwe – co najmniej dwa razy w roku. 

Okna jednoszybowe pozwalają na przenikanie bezpośredniego światła słonecznego przez szybę do wnętrza domu, co może prowadzić do blaknięcia zasłon lub dywanów oraz blaknięcia lub uszkodzenia obrazów lub innych cennych dzieł sztuki lub mebli. Profesjonalne firmy zajmujące się czyszczeniem okien zalecają czyszczenie tych okien co najmniej dwa razy w roku przy użyciu specjalistycznego środka czyszczącego, aby zapobiec tego typu uszkodzeniom.

Jeśli Twoje okna nie są wykonane ze szkła jednoszybowego, to częstotliwość ich mycia zależy od różnych czynników. Na przykład, jeśli masz okna dwuszybowe wyposażone w drzwi burzowe, to nie musisz ich czyścić tak często, ponieważ są one znacznie mniej narażone na działanie szkodliwego światła i warunków atmosferycznych niż okna jednoszybowe. Być może wystarczy je czyścić raz na dwa lata. Z drugiej strony, jeśli mieszkasz w obszarze, który jest podatny na wiele wichur i burz, to prawdopodobnie będziesz chciał je czyścić bardziej regularnie. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://dobredomowe.pl/ .